Учні Озерненської гімназії з 9 по 14 січня вперше стали учасниками навчально-тренувального збору «Школа безпеки»-Буковець-2017.

Posted on

Учні Озерненської гімназії з 9 по 14 січня вперше стали учасниками навчально-тренувального збору «Школа безпеки»-Буковець-2017.

Всеукраїнський зимовий навчально–тренувальний збір юних рятувальників є щорічним заходом Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» та проводиться з метою формування у дітей та молоді культури безпечної життєдіяльності, патріотичного виховання та фізичного розвитку молоді, популяризації серед підростаючого покоління здорового і безпечного способу життя.

Основними завданнями «Школи безпеки» є:

удосконалення знань та практичних навичок з основ безпеки життєдіяльності шкільного предмету «Основ здоров’я»; навчання дітей та молоді практичним діям під час виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру в зимовий період: відпрацювання елементів тактики пошукових робіт в горах на лавинонебезпечних ділянках; транспортування постраждалого, надання першої домедичної допомоги при переохолодженні та обмороженні, само – та взаємодопомоги;  створення дійової системи проведення спеціалізованих навчань, тренувань, змагань; демонстрація вмінь та навичок поводження у разі виникнення надзвичайних ситуацій та надання першої медичної допомоги; сприяння фізичному розвитку молоді; пропаганда професії рятувальника; поширення розвитку та діяльності в Україні Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки».

Збір проводився за сприяння Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Департаменту освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області, Головного управління ДСНС України в Чернівецькій області.

Окрім навчально-тренувальних занять учасники збору мали змогу відвідати краєзнавчий шкільний музей та познайомитись з унікальними аутентичними видами мистецтва Гуцульщини, скоштувати Карпатські страви та насолодитись краєвидами зимових Карпат та урочища Терношори під час зимового походу.

Навчання у поєднанні з оздоровленням, відпочинком та новими знайомствами із представниками 9 областей України, які представляли свої команди, сформували у дітей незабутні враження та бажання знову повернутись в чудову атмосферу Буковецького навчального закладу, який гостинно прийняв понад 200 учасників «Школи безпеки».