День Землі

Posted on

22 квітня весь цивілізований світ відзначає День Землі – загальнолюдське символічне свято любові та турботи про навколишнє середовище. До ЕКО-руху долучилися і ми, педагоги Озерненської гімназії. Наш колектив зібрався, аби прибрати з узбіч сміття на ділянці автодороги Озерне-Пряжево.

Але відсутність елементарної культури поведінки у деяких водіїв, жителів смт Озерне призводить до того, що узбіччя вздовж даної дороги перетворюється на смітники.

Дві години толоки – і готово. Сміття, що лежало у траві, тепер у мішках. А чисте узбіччя радує око. Це не лише естетично, а головне – турбота про природу. Адже побутове сміття, що часто можна знайти на узбіччі, – це те, що не лише не перегниє, а може і пережити нас самих. До прикладу, картонні коробки розкладаються протягом 3 місяців, звичайний офісний папір – 2 роки, дошки з будівництва – 10 років, арматура – 11 – 13 років, старе взуття – 10 років, гумові покришки – 120-140 років, пластикові пляшки – близько 180-200 років, фольга – понад 100 років, батарейки – 110 років, алюмінієві банки – 500 років, термін розкладання скла – більше 1000 років.

Педагоги не тільки навчають, виховують учнів, але власним прикладом показують як ставитись до природи рідної Землі. І втома після проведених уроків не завадила нам зробити цей світ кращим.

Але прикро, що на сайті Новогуйвинської ОТГ, відмітили активну участь у толоці «(управління фінансів, центр надання адміністративних послуг, управління освіти,  управління правового, кадрового забезпечення, відділ соціального захисту та охорони здоров’я, служби у справах дітей, відділ культури, розвитку туризму, молоді та спорту, відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, благоустрою та комунальної власності, відділ земельних ресурсів та екології, відділ бухгалтерського обліку, звітності та господарського забезпечення, відділ організаційного та інформаційного забезпечення)», а педагогів з Новогуйвинської та Озерненської гімназій не згадали. Але ми не претендуємо на похвалу, ми виконали свій громадянський обов’язок.

Ставтесь дбайливо до довкілля, бережіть екологію рідної землі!